Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Kép, Buddha csakra

8.000 Ft
Menny.:db
Nem értékelt

30x40 cm feszített vászonra festett akril kép

Technika: A pontfestés (dottilizmus) mostanában nagyon népszerű technikája visszavezethető a világ legősibb aborigilális (ausztrál őslakosok) művészetére. A dotillizmus nagyon hasonlít a pointillizmusra, ám lényeges különbség hogy amíg a pointillista festők törekedtek az élethű ábrázolásra és sűrű ecsetvonásaik gyakorta egymást fedve alkottak egy festményt, a dotillizmus inkább absztrakt ábrázolás, illusztráció, szimbólumrendszer, ahol a pontokat lehetőleg minél szabályosabban helyezzék el, a pontok között kis helyet kihagyva, hogy az alap háttérszín is értelmet nyerjen.

Mandala:

A szankszrít szó kört jelent, ami a tökéletesség, az egész, az ciklikus természetének szimbóluma, de más magyarázatok szerint a mandala jelentése az elme, manas szanszkrit szóval is kapcsolatban áll. A mandala kör formája időtelen idő óta kíséri az emberiséget és a formát minig szentnek tekintették. De a mandala sokkal több, mint megszentelt terület, a kozmosz térképe az egész univerzum lényegi alaprajza, egy központi tengellyel, ami a világtengelyt, az axis mundit szimboizálja. A mandala nem csupán egy kozmogram, hanem tulajdonképpen jelképkör, a mindenség, a személyiség ábrája, a szemlélődés, az elmélyülés eszköze is lehet. A mandalák segítik a lélek és a szellem megnyugtatását és az önnön lényegi természetünkhöz való közelítést. A mandalát nézve harmonizálhatjuk magunkat, gyógyíthatjuk testünket, lelkünket, kikapcsolódhatunk stresszes világunkból, rég elfeledett igazságokra, emelkedett, tiszta gondolatokra és különleges összefüggésekre jöhetünk rá.

Szállítási díj: 1.840 Ft
Várható szállítás: 2024. szeptember 10.

Leírás

csakra (szanszkrit: चक्रम्) az ind filozófia ezoterikus hagyományai szerint az emberi testben elhelyezkedő pszichikai energia központi magja, amely úgy a hindu tantrizmus, mint a tantrikus buddhizmus alapvető fogalma. Neve a szanszkrit „kerék” szóból származik, de a buddhista jóga forgatagnak, vagy örvénylésnek is fordítja.

A sok ezer esztendős indiai bölcselet alapján az ember lényegesen több, mint kézzelfogható hús-vér-csont testrészek halmaza. Rendelkezik más, szemmel nem látható, kézzel nem tapintható szervekkel is, amelyek szinte fontosabbak a fizikai testnél. Ilyen láthatatlan energiaközpontok a csakrák is, amelyek a gerincoszlop mentén helyezkednek el, a gerinc tövétől a fejtetőig.

Az ősi hindu iratok alapján hét fő csakra létezik, amiket az életerőt (prána) szállító vezeték, csatorna, a szusumna, vagy másképp nádi kapcsol össze. A csakrákon átáramló életerő szabályozza a test összes életfunkcióját.

csakrák:

szimbólum szanszkrit név magyar név a helye megjegyzés

Chakra01.png

Múládhára Gyökér- vagy alapcsakra gerinc tövénél Az első központnak, a gyökércsakrának elsődleges ereje van, amely négy küllőn sugárzik szét. Szimbóluma a négyszirmú vörös lótusz.

Chakra02.png

Szvádisthána Szexcsakra vagy keresztcsonti csakra a nemi szerveknél Szimbóluma a hatszirmú fehér lótusz, belsejében a növekvő holddal.

Chakra03.png

Manipúra Napfonat- vagy köldökcsakra a köldöknél Solar plexus-nak is nevezik. Szimbóluma a tízszirmú sárga lótusz, belsejében az egyik hegyére állított háromszöggel.

Chakra04.png

Anáhata Szívcsakra a szív tájékán Jelképe a tizenkét szirmú zöld virág, belsejében két egymást metsző háromszöggel (hexagram), ami a férfi és nő egyesülését jelképezi.

Chakra05.png

Visuddha Torokcsakra a toroknál Szimbóluma a tizenhat szirmú kék vagy türkiz lótusz, belsejében ezüst félhold fehér körben.

Chakra06.png

Adzsnyá Homlokcsakra a homlokon, a szemöldökök között Harmadik szemnek is nevezik. Itt két kisebb csakra is található, a szóma és a manasz. Szimbóluma a lila, indigókék vagy kék színű kétszirmú lótusz.

Chakra07.png

Szahaszrára Koronacsakra vagy lótuszcsakra a fejtetőn Ez a csakra rendszerint az utolsó, amely felébred. Egyes rendszerek különleges szerepe miatt nem sorolják a szokványos csakrák közé. A hindu művek ezer szirmúnak írják le. Szimbóluma az „ezerszirmú lótusz”.
A tantrikus buddhista tanokban usnísa kamala („ezerszirmú lótusz”), az „üdvösség hona”, ám ez nem szokványos csakra, különös jelentősége van, mivel úgy tartják, tiszta tudatállapot, amelynek nincs se célja se tárgya.
A hindu tanok szerint a kundalini ébredése során, amikor a női energia, a sakti egyesül a férfi energiájával, ezen a ponton áthaladva jön létre a szamádhi, vagyis a magasabb szellemi állapotban megvalósuló extázis, ami elősegíti a végső megszabadulás (nirvána) elérését.

a felborult egyensúly helyreállitásában, a harmónia megteremtésében.

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!